Výroční zpráva za rok 2017

31. ledna 2018 v 12:57 | František Exner |  Výroční zprávy
VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 2017
Během roku 2017 do Českobudějovické studentské sekce vstoupilo několik nových členů a to nejen z řad prváků ale i druháků, kteří se zajímali o dění sekce. K 31. prosinci 2017 sekce čítala celkem 24 členů.
Prvním setkáním roku 2017 byla valná hromada, která se konala 9. března 2017 na Filozofické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Členové Českobudějovické studentské sekce byli seznámeni s výroční zprávou za rok 2016 a s pokladní zprávou za rok 2016, také byly jako tradičně vybrány členské příspěvky a zvolen nový výbor sekce. Na pozicích předsedy, místopředsedy, pokladní a členů výboru byli zvoleni: František Exner, Milada Blahoutová, Ivana Benešová, Michal Morawetz a Jiří Maděra. Následně se předseda ČBSS ČAS účastnil valné hromady Čas v Praze kde přednesl zprávu o činnosti sekce za rok 2017 a převzal ročenky za rok 2016.
Minulý rok tj. 12. května 2017 se uskutečnila exkurze v rámci předmětu Kodikologie a epigrafika, v rámci této exkurze jsme navštívili vybrané historické knihovny v Praze zde za zmínku stojí návštěva knihovny na Strahově. Exkurzi jsme završili procházkou po Starém městě.
Mimo této exkurze se členové ČBSS ČAS podíleli na každoroční celofakultní akci pod názvem Odpoledne s humanoidy. Zde členové přiblížili svůj obor laické veřejnosti prostřednictvím různých úkolů souvisejících se studovaným oborem. Návštěvníci si zde mohli vyzkoušet poskládat erby, psát Bastardou či písmem Kanzlei (zde měli na výběr psát na obyčejný papír čí na hnědý balicí papír připomínající pergamenové svitky), vyrobit si své originální kodexy či přiřadit bankovky k různým historickým obdobím.
Druhá exkurze již v rámci Českobudějovické studentské sekce se konala 26. října 2017. Při této zmiňované exkurzi jsme navštívili Český Krumlov, kde jsme si s průvodcovským výkladem prohlédli okolí a dobově vybavené interiéry krumlovského zámku. Exkurzi jsme završili prohlídkou historického centra města.
Všechny pozvánky, oznámení, příspěvky, zprávy o našich aktivitách a mnohem víc si i nadále můžete prohlédnout na našich webových stránkách http://sekcecascb.blog.cz/ a na facebooku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama