Výroční zpráva za rok 2016

13. března 2017 v 16:14 |  Výroční zprávy
V průběhu roku 2016 vstoupilo do Českobudějovické studentské sekce několik nových členů. V říjnu to byla část studentů z řad prvního ročníku, ale již dříve vstoupilo do sekce několik studentů z ročníků vyšších, kteří se např. podíleli na některých aktivitách sekce a začali se tak více zajímat o dění v ČAS. K 31. prosinci 2016 tak má sekce celkem 22 členů.
Prvním setkáním roku 2016 byla valná hromada, jež se konala 1. března 2016 na Filozofické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Přítomní byli seznámeni s výroční zprávou za rok 2015 a s pokladní zprávou za rok 2015, dále byly vybrány členské příspěvky na nový rok a zvolen staro-nový výbor sekce. Na pozicích předsedy, místopředsedy, pokladní a člena výboru byli ponecháni po řadě Barbora Černotíková, Michal Morawetz, Ivana Benešová a Ivana Lovětínská. Novou členkou výboru byla zvolena Milada Blahoutová. Dvě členky se pak zúčastnily valné hromady ČAS v Praze, kde přednesly zprávu o činnosti sekce za rok 2015 a předaly členské příspěvky.
Jedinou exkurzí zorganizovanou studentskou sekcí byla exkurze do Prahy dne 9. prosince. Členové navštívili Pražský hrad, prohlédli si Staré Město a podívali se na vánoční trhy na Staroměstském náměstí.
Rok byl završen dlouho připravovanou akcí Pasování nových členů sekce a křest maskota, která se konala v Klubu malých pivovarů v Českých Budějovicích. Paní doc. Marie Ryantová pasovala nové členy studentské sekce obyčejnou tužkou, nejdůležitější zbraní každého archiváře, kterou pak členovi předala spolu s odznakem s logem studentské sekce. Čestným členem sekce byl jmenován i pan doc. Miroslav Novotný z Ústavu archivnictví a pomocných věd historických na FF JU. Dalším bodem programu byl křest nového maskota sekce, látkové myšky, která byla pojmenována archivářským jménem Skartovačka. Vrcholem večera bylo překvapení pro paní doc. Ryantovou, předání sborníku s recesistickými články připravenými současnými i bývalými členy studentské sekce. Nápad se zrodil po exkurzi do Švýcarska v květnu 2015, sborník je jakýmsi poděkováním paní docentce za organizaci těchto exkurzí.
Všechny pozvánky, oznámení, příspěvky, zprávy o našich aktivitách a mnohem víc si i nadále můžete prohlédnout na našich webových stránkách http://sekcecascb.blog.cz/ a na facebooku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama