ČAS vyhlašuje další ročník studentské vědecké soutěže

12. ledna 2011 v 21:58 |  Zprávy pro členy

Studentská vědecká soutěž v oboru archivnictví o cenu prof. dr. Sáši Duškové

Pro podporu studentské vědecké aktivity v oboru archivnictví se Česká archivní společnost rozhodla ve spolupráci s příslušnými odbornými vysokoškolskými pracovišti vypsat pro školní rok 2010/2011 osmý ročník studentské vědecké soutěže o cenu prof. dr. Sáši Duškové.

I. Podmínky účasti:
Práce mohou do soutěže přihlásit studenti vysokých škol, zejména filozofických a pedagogických fakult, oborů archivnictví a historie. Soutěž je však otevřena pro studenty všech vysokých škol.
Do soutěže mohou být přihlašovány doposud nepublikované původní studentské vědecké práce (může se jednat o práce ročníkové, seminární, bakalářské, diplomové, nebo jejich části).
Témata soutěžních příspěvků jsou omezena na oblast archivnictví a dějin správy, zejména dějin archivnictví, archivů a archivních fondů, biografie archivářů, archivní teorie, archivní terminologie, archivní legislativy, zpřístupňování a využívání archiválií apod. Do soutěže lze přihlásit i archivní pomůcky vypracované v rámci archivních praxí (ty však pouze s úvodním teoretickým pojednáním o průběhu a závěrech práce s příslušným fondem). Do soutěže nebudou přijímány práce s ryze historickými tématy a s tématy z pomocných věd historických.
Minimální rozsah prací přihlašovaných do soutěže je 30 stran normované podoby. Práce musí být odevzdány nejméně ve dvou exemplářích.
Soutěžní práce mohou být po dohodě vypracovány v odborných seminářích interních i externích pracovníků vysokoškolských pracovišť.
Termín odevzdání prací: do 30. června 2011.

II. Hodnocení a ocenění předložených prací:
Práce budou posuzovány nejméně pětičlennou odbornou hodnotící komisí, jmenovanou výborem ČAS. Hodnotící komise rozhoduje o ocenění prací hlasováním. O jednání komise je pořízen zápis signovaný jejími přítomnými členy. Hodnotící komise navrhuje nejlepší soutěžní práce k finančnímu ocenění. Výši odměny stanoví podle finančních možností výbor ČAS. Hodnotící komise podle možností doporučí vybrané práce k publikování buď v odborných časopisech, nebo v samostatném sborníku.
Výsledky soutěže a anotace oceněných prací budou publikovány v odborném tisku.
Výsledky soutěže budou oznámeny do 30. září 2011.

(převzato z webu ČAS)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Johan Johan | E-mail | Web | 1. března 2012 v 16:09 | Reagovat

Jo jo , moje řeč

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama